Program Szczegółowy

PROGRAM SZCZEGÓŁOWY

07.04.2017r.

 

8.00 - 9.30        REJESTRACJA UCZESTNIKÓW

9.30 - 10.00      OFICJALNE OTWARCIE KONFERENCJI, POWITANIE, PRZEMÓWIENIA ORGANIZATORÓW
I GOŚCI

10.00 - 10.30    WYKŁAD INAUGURACYJNY -  „Odpowiedzialność zawodowa fizjoterapeutów”-
dr hab. n. med., prof. nadzw.  Maciej Krawczyk

10.30 - 11.40    SESJA I – Aktualne kierunki rozwoju fizjoterapii i rehabilitacji

(moduły 10-minutowe: 7-minutowa prezentacja i 3-minutowa dyskusja)

1.              Ocena ryzyka powstania urazu stożka rotatorów u osób rozpoczynających regularne pływanie

Aneta Bugalska, Anna Hadamus, Zbigniew Wroński; Warszawa

2.              Ocena wpływu na aktywność elektryczną mięśnia czworobocznego u pacjentów z zespołem bolesnego barku leczonych metodą FDM vs. terapia manualna wg Kaltenborna i Evjentha

Arkadiusz Brzozowski; Warszawa

3.              Ocena wpływu poizometrycznej relaksacji reciprokalnej inhibicji oraz suchej igłoterapii na zakres ruchu rotacji w kończynie górnej

Szymon Wyszyński; Katowice

4.              Ergonomia chodu u pacjentów po zabiegu totalnej endoprotezoplastyki stawu biodrowego

Anna Jerzykowska, Paulina Kucińska, Paulina Jaczewska, Magda Stolarczyk; Warszawa

5.              Wpływ treningu na konsoli Xbox 360 Kinect na równowagę u osób zdrowych

Marta Nawrot, Anna Mosiołek; Warszawa

6.              Próba oceny zależności pomiędzy wielkością masy tkanki tłuszczowej a aktywnością bioelektryczną mięśni brzucha

Paulina Włodarczyk, Roksana Woronowicz; Wrocław

7.              Przydatność ćwiczeń stretchingu i masażu wałkiem w minimalizacji ograniczeń funkcjonalnych aparatu ruchu

Magdalena Falkowska; Warszawa

11.40 - 12.00    Przerwa kawowa

12.00 - 12.30    WYKŁAD „ZAWODOWCA” - „Wczesne wykrywanie oraz rola fizjoterapii w leczeniu skolioz idiopatycznych - rekomendacje SOSORT 2016” – dr hab. n. o k. f., prof. nadzw. Dariusz Czaprowski

12.30 - 14.10    SESJA II – Fizjoterapia w pediatrii

(moduły 10-minutowe: 7-minutowa prezentacja i 3-minutowa dyskusja)

1.              Zmienność dobowa wysokości ciała u dzieci i młodzieży ze skoliozą idiopatyczną

Iwona Rosiak, Jakub Waś, Paulina Ewertowska, Dariusz Czaprowski; Olsztyn

2.              Nieprawidłowe ukształtowanie łuków stopy u dzieci szkolnych: częstotliwość występowania i ocena kończyny dolnej

Natalia Skowron, Roksana Malak, Włodzimierz Samborski; Poznań

3.              Warianty przyjmowania pozycji siedzącej u dzieci w wieku pięciu i sześciu lat

Pamela Felić; Katowice

4.              Wpływ neurorozwojowej techniki trakcji na mięśnie rejonu centralnego u dzieci prezentujących prawidłowy rozwój

Magdalena Rymorz, Małgorzata Zaborowska, Dorota Dziub, Michalina Gwóźdź; Katowice

5.              Wpływ ćwiczeń w wodzie na koordynację oko-ręka oraz jakoś chwytu u dzieci w wieku 9-12 miesięcy

Anna Skórka; Warszawa

6.              Optymalne ustawienie rączki dynamometru Jamar do oceny maksymalnej siły chwytu ręki w grupie dzieci od 5 do 9 roku życia

Iwona Walecka, Mariusz Pawłowski, Jakub Gąsior; Warszawa

7.              Ludoterapia jako narzędzie pracy na oddziałach kliniki rehabilitacji  – praca pilotażowa

Jurand Słoniewicz, Marta Lewandowska; Warszawa

8.              Problemy funkcjonalne u chorych z Dystrofią Mięśniową Duchenne’a

Anna Malewska, Agnieszka Stępień, Jakub Stolarski; Warszawa

9.              Ocena wiedzy na temat metod fizjoterapii klatki piersiowej u dzieci z SMA typu 1 – przegląd piśmiennictwa

Zuzanna Nowakowska, Maciej Kwiatkowski, Aleksandra Tutak, Natalia Skowron, Magdalena Zygmańska, Roksana Malak, Włodzimierz Samborski; Poznań

10.           Wykorzystanie treningu siłowego kończyn górnych w rehabilitacji dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym – przegląd piśmiennictwa

Iwona Walecka, Jakub Gąsior; Warszawa

14.10 - 15.00    Przerwa na lunch

 

15.00 - 16.00    SESJA III – Tematy wolne

(moduły 10-minutowe: 7-minutowa prezentacja i 3-minutowa dyskusja)

1.              Ocena sprawności funkcjonalnej młodzieży trenującej piłkę nożną w klubie z opieką fizjoterapeutyczną oraz bez opieki fizjoterapeutycznej

Karol Bogusz, Magdalena Wąsak, Katarzyna Wiśniewska; Warszawa

2.              Wpływ aktywności sportowej na równowagę i ryzyko upadku u osób po zabiegu totalnej endoprotezoplastyki stawu biodrowego

Katarzyna Pawłowska, Ewelina Monika Walczak, Magda Stolarczyk, Małgorzata Jopowicz; Warszawa

3.              Wpływ elastycznej opaski uciskowej na funkcjonalną ocenę stawu kolanowego u osób z zaawansowaną gonartrozą

Paulina Kucińska, Anna Jerzykowska, Paulina Jaczewska, Magda Stolarczyk; Warszawa

4.              Wpływ terapii mięśni podpotylicznych na zmianę parametrów kontroli posturalnej u pacjentów ze stwardnieniem rozsianym

Agata Karsznia, Daniel Malczewski, Paulina Walczyna; Warszawa

5.              Wpływ stresu zawodowego na występowanie dolegliwości  bólowych kręgosłupa u ratowników medycznych

Agata Kowalska, Izabela Korabiewska; Warszawa

6.              Analiza opinii środowiska medycznego oraz pacjentów na temat regulacji zawodu fizjoterapeuty w Polsce.

Dalia Woźnica; Gdańsk

 

16.00 - 16.45    WYKŁAD EKSPERTA - „Wzorce ciążowe oraz wzorce porodowe” – Sabine Hansen D.O.

16.45 -  17.30    ROZDANIE NAGRÓD, LOSOWANIE ANKIET I UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE OBRAD NAUKOWYCH KONFERENCJI

 

10.00 - 15.00     SESJA PLAKATOWA